Katalogi szyte jako materiał reklamowy

Katalogi szyte jako materiał reklamowy

Chcesz skutecznie i efektownie zaprezentować swój towar albo usługi? Pokaż je klientom w eleganckiej, ponadczasowej, papierowej formie!

Katalogi szyte to wciąż jedno z bardzo skutecznych narzędzi promocyjnych. W czym tkwi ich siła oddziaływania? Do czego możesz je wykorzystać? Jak przygotować dobry projekt? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak drukarnia Betmor działająca w Poznaniu wyjaśnia, co powinieneś wiedzieć o katalogach reklamowych!

Po co Ci katalogi szyte, kiedy masz stronę www i social media?

Mogłoby się wydawać, że reklama przeniosła się do internetu. To stwierdzenie jest prawdziwe, ale tylko po części. Uściślając, strony www i social media rozszerzyły pole działań promocyjnych, ale nie wyparły tradycyjnych metod. Z przestrzeni miejskiej nie zniknęły plakaty czy billboardy. Swoje miejsce zachowały też ulotki i szyte katalogi reklamowe. Na czym polega siła oddziaływania tych ostatnich? Oto ich najważniejsze zalety:

 • mają elegancką formę – idealną do promowania towarów luksusowych,
 • przekaz broszury reklamowej jest odizolowany od innych treści, dzięki czemu klient skupia się tylko na Twojej ofercie – trudno o podobny efekt w przestrzeni internetowej,
 • szyte katalogi silnie działają na wzrok, ale angażują też inne zmysły, np. dotyk, w konsekwencji lepiej przykuwają uwagę niż strona www i na dłużej zostawiają ślad w pamięci,
 • są trwałe i dają ogromne możliwości projektowe,
 • mogą mieć różny format i zostać wykonane z najróżniejszych materiałów – drukarnia Betmor oferuje wykorzystanie surowców ekologicznych, po które chętnie sięgają firmy dbające o wizerunek proeko.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność. Kiedy szyte broszury reklamowe okazują się szczególnie skutecznym narzędziem?

Jak wykorzystać katalogi szyte?

Im większa różnorodność użytych materiałów i projektów, tym większa ilość zastosowań. To stwierdzenie dotyczy także szytych katalogów reklamowych. Wykorzystuje się je jako:

 • broszury informacyjne,
 • gazetki handlowe,
 • instrukcje produktowe,
 • informatory lokalne, kulturalne, miejskie,
 • materiały promocyjne na targach i tym podobnych eventach,

Wygląd takiej broszury zależy w dużej mierze od zastosowanego papieru, uszlachetnień i samego projektu. Nasza drukarnia oferuje wydruk egzemplarzy o objętości od 8 do 64 stron.

Co powinien zawierać dobry projekt katalogu reklamowego?

Na skuteczność oddziaływania każdej formy wizualnej zasadniczy wpływ ma przemyślany projekt. W przypadku szytych katalogów reklamowych jest dokładnie tak samo. Jeśli chcesz, by silnie wpływały na odbiorcę, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, które trzeba uwzględnić przy projektowaniu:

 • ustal spójną kolorystykę, nawiązującą do barw logotypu firmy,
 • wybierz efektowne zdjęcia, najlepiej wystarczająco duże, żeby było na nich widać istotne szczegóły,
 • zamiast obszernych tekstów stosuj krótkie akapity oraz listy i wypunktowania,
 • zadbaj o spójny, logiczny układ całości – to nie może być kwestia przypadku,
 • dobierz odpowiednią czcionkę,
 • sprawdź, czy każda strona jest przejrzysta i czytelna.

Pamiętaj, żeby zawsze unikać zbyt dużej ilości barw, zdjęć, tekstów. Całość musi być miła dla oka i spójna. Tylko wtedy klient z przyjemnością obejrzy katalog reklamowy i nie potraktuje go jak taniej ulotki. Jak widzisz, projekt ma zasadnicze znaczenie, więc najlepiej powierzyć go specjalistom!

Jeszcze jedna ważna kwestia – kolory, które zobaczysz na ekranie komputera, mogą się nieco różnić od tych na papierze. Dlatego zawsze warto wykonać próbny wydruk i w razie potrzeby dokonać niezbędnej korekty.

Katalogi szyte z drukarni Betmor to najlepszy wybór w Poznaniu!

Chcesz przygotować szytą broszurę reklamową dla swojej firmy? Zapraszamy do naszej drukarni w Poznaniu! Jeśli masz już projekt, to świetnie, a jeżeli nie, chętnie go dla Ciebie stworzymy! Wykonujemy katalogi z różnych rodzajów papierów – w tym ekologicznych, stosujemy takie uszlachetnienia jak np. hot-stamping, wybiórczy lakier UV czy sztancowanie okładek. Każdy nasz wydruk jest precyzyjny i trwały. Zadzwoń do nas lub napisz, a przygotujemy dla Ciebie broszurę szytą na miarę Twoich oczekiwań!

Masz gotowy pomysł
lub potrzebujesz innego produktu?

Krzysztof dobierze dla Ciebie idealnie dopasowane rozwiązanie oraz przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę!

tel.: 733 779 778

  Zostaw swój numer telefonu, skontaktujemy
  się z Tobą w ciągu 24 godzin!



  Opowiedz nam o swoim pomyśle!

  Zaproponujemy dla Ciebie najlepsze – czyli najlepiej dopasowane funkcjonalnie budżetowo rozwiązanie! Jak to zrobimy?

  1

  Opowiesz nam o swoim produkcie i potrzebach

  2

  Zaproponujemy rozwiązanie dopasowane do Ciebie

  3

  Nie masz projektu? Nie przejmuj się! Przygotujemy go dla Ciebie!

  4

  Wyprodukujemy oraz dostarczymy wydruki dla Ciebie

   Zostaw swój numer telefonu, skontaktujemy
   się z Tobą w ciągu 24 godzin!



   Pytania
   i odpowiedzi

   Czy drukarnia Betmor to producent opakowań?

   Tak, Betmor to producent opakowań z tektury litej w gramaturach 250-400g/m2. Produkujemy opakowania w małych, średnich i dużych nakładach: od kilkuset sztuk dla partii próbnych czy serii limitowanych aż po masowe nakłady liczone w setkach tysięcy pudełek. Zajmujemy się również wykonywaniem nadruków na wyprodukowanym asortymencie. Doświadczeni pracownicy z naszej siedziby w Poznaniu zajmują się profesjonalnym doradzaniem i pomocą w przygotowaniu projektu.

   Czy drukarnia Betmor produkuje opakowania kratowe?

   Tak, produkujemy opakowania i pudełka z surowców typu Kraft, Twin-Kraft, Kraftliner. Ich zadaniem jest ochrona zawartości przed uszkodzeniem podczas transportu i przechowywania.

   Czy drukarnia Betmor produkuje opakowania spożywcze?

   Tak. Produkujemy również opakowania dla branży spożywczej. Duża różnorodność oferowanego asortymentu, wykorzystywanie wielu technologii oraz stosowanie surowców o różnych właściwościach umożliwiają tworzenie pudełek dostosowanych do zawartości.

   Druk katalogów, offset czy cyfra?

   W zależności od oczekiwanego przez Ciebie nakładu i efektu finalnego – dobierzemy odpowiednią technikę druku. Dla małych nakładów świetnie sprawdzi się druk techniką cyfrową na naszej nowoczesnej maszynie Ricoh 7200 w formacie SRA3. Dla dużych nakładów efektywnym sposobem drukuj jest druk offsetowy na maszynie Heidelberg SM74 w formatach do B2. Zgłoś się do nas, a doradzimy w kwestii wyboru technologii i starannie zrealizujemy twoje zamówienie.

   Na czym polega druk ekologiczny w drukarni Betmor?

   Druk ekologiczny to zarówno dobrze dobrany ekologiczny papier czy karton, ekologiczne farby jak i optymalizacja formatów i minimalizacja odpadów. Pomożemy Ci wydrukować materiały i opakowania w sposób przyjazny dla środowiska.

   Gdzie znajduje się drukarnia Betmor?

   Betmor to drukarnia zlokalizowana w Poznaniu. Nasza siedziba znajduje się przy ul. Chlebowej 16. Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

   dev