Jak opakowanie wpływa na odbiór produktu?

Jak opakowanie wpływa na odbiór produktu?

Opakowanie to kluczowy czynnik wpływający na odbiór produktu – dowiedz się, jak kształtuje nasze postrzeganie i decyzje zakupowe.

Pozornie proste pudełka odgrywają dużą rolę w tym, jak postrzegany jest umieszczony w nich produkt. Choć zwykle traktuje się je po prostu jako pojemniki, w których artykuły mają bezpiecznie dotrzeć do celu, to świadome siły wyglądu opakowania marki dawno używają ich do relatywnie niedrogiego i skutecznego promowania, tym bardziej że oddziaływanie dobrze zaprojektowanego pudełka często działa na podświadomość, a to wyjątkowo silny wpływ. Chcesz dowiedzieć się o tym więcej? Zachęcamy do lektury!

Liczy się pierwsze wrażenie

Czy wiesz, że wystarczy kilka sekund, by zbudować sobie zdanie o nowo poznanej osobie? Zazwyczaj kilka chwil decyduje o tym, jak – przynajmniej na początku – będzie się układała znajomość z danym człowiekiem. A czy masz świadomość, że w taki sam sposób „relację” nawiązuje się z produktem? Dlatego, decydując się na druk opakowań na zamówienie, warto pomyśleć dłużej nad projektem.

Pierwsze wrażenie ma szczególnie duże znaczenie w przypadku m.in.:

 • artykułów spożywczych,
 • środków czystości,
 • kosmetyków,
 • urządzeń elektronicznych.

Jeśli dany artykuł wywoła lepszą reakcję niż inne dostępne na półce – klient chętniej po niego sięgnie, by dowiedzieć się o nim więcej. To zaś znacznie zwiększa szansę na to, że zdecyduje się na jego zakup. Dlatego, składając zamówienie na opakowanie, warto zwrócić uwagę, by jego realizatorem był doświadczony producent, który dostarczy pudełka wyprodukowane z dbałością o najmniejsze detale. Dodatkowo powinna być to firma zdolna doradzić określone rozwiązania, by produkt oddziaływał jeszcze skuteczniej na nabywcę.

Rzetelne źródło poszukiwanych informacji

Konsumenci obecnie zwracają coraz większą uwagę na to, co kupują. Szeroki wybór artykułów, jakie stoją na półkach, wymaga od nich, by sięgali po informacje, na podstawie których stwierdzą, że dany wyrób najlepiej spełnia ich oczekiwania. Innymi słowy – decyduje już nie tylko portfel, ale i m.in. wpływ na zdrowie, jak i efektywność w zakresie określonego działania. Widać to w szczególności w przypadku produktów spożywczych i kosmetyków – lepiej uświadomieni odbiorcy, zapoznając się z drukiem na opakowaniu, mogą pozyskać dane na temat:

 • składu – czy np. w recepturze kremu nie znajdują się żadne substancje wywołujące u nich alergie lub uważane za szkodliwe,
 • sposobu działania – czy jest to preparat wygładzający, zmniejszający obrzęki lub niwelujący zmarszczki,
 • producenta danego wyrobu, a także jego filozofii – wiedza na temat podmiotu odpowiedzialnego, jak i wyznawanych przez niego wartości, często stanowi kluczowy czynnik w doborze produktów.

Pudełko wyrażające filozofię firmy i kupującego

Temat filozofii jest szalenie istotny, dlatego warto poświęcić mu dłuższą chwilę. Mimo że klienci często dokonują racjonalnych wyborów – emocje mają duże znaczenie. Wartości wyznawane przez klientów wiążą się z niczym innym, jak tylko ich poglądami, które – choć mogą być podbudowane racjonalnymi argumentami, zawsze wywołują u nich jakieś odczucia.

Dlatego – wybierając opakowania z nadrukiem na zamówienie – warto zastanowić się od razu, co samo pudełko, a nie tylko zamieszczone na nim informacje, przekazuje swojemu odbiorcy. Kraftowe na przykład znakomicie wpisuje się w oczekiwania osób, którym bliskie są idee ekologiczne, szukających naturalnych produktów. Z kolei minimalistyczne, np. z logo na froncie i jedynie informacjami o produkcie, dodatkowo uszlachetnione złoceniem czy lakierowaniem, idealnie pasuje do produktów klasy premium. To świetne rozwiązanie w przypadku klientów stawiających luksus na pierwszym miejscu!

Odbiorca, widząc takie opakowanie, druk pod postacią grafiki czy znaku towarowego – nie musi nawet czytać nazwy, by wiedział, kto wyprodukował dany artykuł albo zorientował się w kwestii wartości wyznawanych przez firmę i miał z nią określone skojarzenia.

Wybór odpowiedniego opakowania ma duże znaczenie

Dobrze dobrane pudełko na zamówienie od sprawdzonego producenta ma realny wpływ na to, jakie decyzje zakupowe podejmuje odbiorca końcowy. Estetycznie wykonane nadruki mogą zwrócić i przykuć uwagę zarówno atrakcyjną estetyką, jak i budząc skojarzenia – pozytywne lub negatywne, co także warto uwzględnić, dobierając opakowanie na artykuł. Chcesz wybrać odpowiednie akcesoria dla swoich wyrobów? Nasza drukarnia, mieszcząca się w Poznaniu, dostarczy Ci rozwiązania, jakich potrzebujesz. Zachęcamy do skorzystania z oferty!

Masz gotowy pomysł
lub potrzebujesz innego produktu?

Krzysztof dobierze dla Ciebie idealnie dopasowane rozwiązanie oraz przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę!

tel.: 733 779 778

  Zostaw swój numer telefonu, skontaktujemy
  się z Tobą w ciągu 24 godzin!  Opowiedz nam o swoim pomyśle!

  Zaproponujemy dla Ciebie najlepsze – czyli najlepiej dopasowane funkcjonalnie budżetowo rozwiązanie! Jak to zrobimy?

  1

  Opowiesz nam o swoim produkcie i potrzebach

  2

  Zaproponujemy rozwiązanie dopasowane do Ciebie

  3

  Nie masz projektu? Nie przejmuj się! Przygotujemy go dla Ciebie!

  4

  Wyprodukujemy oraz dostarczymy wydruki dla Ciebie

   Zostaw swój numer telefonu, skontaktujemy
   się z Tobą w ciągu 24 godzin!   Pytania
   i odpowiedzi

   Czy drukarnia Betmor to producent opakowań?

   Tak, Betmor to producent opakowań z tektury litej w gramaturach 250-400g/m2. Produkujemy opakowania w małych, średnich i dużych nakładach: od kilkuset sztuk dla partii próbnych czy serii limitowanych aż po masowe nakłady liczone w setkach tysięcy pudełek. Zajmujemy się również wykonywaniem nadruków na wyprodukowanym asortymencie. Doświadczeni pracownicy z naszej siedziby w Poznaniu zajmują się profesjonalnym doradzaniem i pomocą w przygotowaniu projektu.

   Czy drukarnia Betmor produkuje opakowania kratowe?

   Tak, produkujemy opakowania i pudełka z surowców typu Kraft, Twin-Kraft, Kraftliner. Ich zadaniem jest ochrona zawartości przed uszkodzeniem podczas transportu i przechowywania.

   Czy drukarnia Betmor produkuje opakowania spożywcze?

   Tak. Produkujemy również opakowania dla branży spożywczej. Duża różnorodność oferowanego asortymentu, wykorzystywanie wielu technologii oraz stosowanie surowców o różnych właściwościach umożliwiają tworzenie pudełek dostosowanych do zawartości.

   Druk katalogów, offset czy cyfra?

   W zależności od oczekiwanego przez Ciebie nakładu i efektu finalnego – dobierzemy odpowiednią technikę druku. Dla małych nakładów świetnie sprawdzi się druk techniką cyfrową na naszej nowoczesnej maszynie Ricoh 7200 w formacie SRA3. Dla dużych nakładów efektywnym sposobem drukuj jest druk offsetowy na maszynie Heidelberg SM74 w formatach do B2. Zgłoś się do nas, a doradzimy w kwestii wyboru technologii i starannie zrealizujemy twoje zamówienie.

   Na czym polega druk ekologiczny w drukarni Betmor?

   Druk ekologiczny to zarówno dobrze dobrany ekologiczny papier czy karton, ekologiczne farby jak i optymalizacja formatów i minimalizacja odpadów. Pomożemy Ci wydrukować materiały i opakowania w sposób przyjazny dla środowiska.

   Gdzie znajduje się drukarnia Betmor?

   Betmor to drukarnia zlokalizowana w Poznaniu. Nasza siedziba znajduje się przy ul. Chlebowej 16. Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

   dev