Dlaczego warto wybrać pudełko reklamowe?

Dlaczego warto wybrać pudełko reklamowe?

Dostarczając produkt na półki sklepowe, należy pomyśleć o kilku istotnych kwestiach z tym związanych. Jedną z nich jest dobrze dopasowane opakowanie.

Wbrew pozorom – to nie tylko sposób na zabezpieczenie artykułu przed ewentualnym zniszczeniem. Odgrywa ono znacznie szerszą rolę. Zastanawiasz się, czy warto, a jeśli tak – to dlaczego, zainwestować w pudełka reklamowe? Sprawdź to poniżej!

Jaką rolę odgrywa pudełko reklamowe?

Opakowania na produkty mają szeroką funkcjonalność. Pozornie proste „kartoniki” cechują się ogromną siłą przekazu i mogą zadecydować o tym, czy klient wybierze dany wyrób. Można wyróżnić co najmniej 4 powody, dla których niemal każdy produkt powinien mieć swoje pudełko reklamowe. To m.in.:

 • zabezpieczenie go przed zniszczeniem,
 • sposób na wyróżnienie na półkach sklepowych,
 • metoda na zadbanie o zwiększenie rozpoznawalności marki,
 • źródło informacji o produkcie, których poszukuje klient.

Ochrona produktu

Prawdopodobnie to najbardziej oczywisty powód, dlaczego warto zainwestować w pudełka reklamowe, jakie oferuje m.in. nasza drukarnia klientom z Poznania i nie tylko. W czasie transportu mogą zdarzyć się różne wypadki – nawet proste strącenie artykułu z podwyższenia – skutkujące jego zniszczeniem. Dopasowane do kształtów, wyposażone także w specjalne amortyzacje opakowania mogą skutecznie zabezpieczyć go przed zniszczeniem.

Wyróżnienie produktu wśród innych

Wartością dodaną pudełka reklamowego jest fakt, że dzięki niemu można wyróżnić swoje wyroby wśród innych. Pomyśl, przykładowo – na półkach drogeryjnych stoi mnóstwo kolorowych opakowań, które przykuwają uwagę. Każde z nich ma nieco inną czcionkę, różne wielkości, kształty i grafiki. Dzięki takiemu kartonikowi Twój produkt będzie bardziej widoczny. Niezależnie od tego, czy postawisz na wzór kraftowy, czy bardziej w typie premium – dobrze opracowany projekt łatwiej złowi spojrzenie potencjalnego nabywcy.

Zwiększenie rozpoznawalności marki

Spersonalizowane pudełka reklamowe mogą pomóc w zwiększeniu świadomości istnienia Twojej firmy. Logo, nazwa przedsiębiorstwa, nadrukowane na jego front i w innym, wybranym miejscu, jak i sam design opakowania, mogą przemycać szereg informacji podprogowo. W ten sposób podkreślisz, jak bliskie są działalności określone idee, w tym ekologii, luksusu, swojskości czy nowoczesności, co szczególnie sprawdza się w przypadku sprzętu elektronicznego.

Cenny nośnik informacji o artykule

Kupujący są coraz bardziej świadomi. Wybierając produkt żywnościowy, chcą wiedzieć, czy w tym konkretnym znajdują się jakieś potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia substancje. Nabywając zaś perfumy, będą szukać informacji na temat nut zapachowych, sprawdzać, czy będą one korelować z ich stylem. Z kolei stojąc przed wyborem smartfona czy innego sprzętu, chętnie poznają jego specyfikację. Pudełko reklamowe to świetny nośnik takich informacji, w dodatku na wyciągnięcie ręki. Klienci nie muszą zaglądać np. do sieci, by dowiedzieć się czegoś więcej – po prostu odwracają je i mogą dowiedzieć się wszystkiego, co ich interesuje.

Jak dobrać pudełko reklamowe do swoich potrzeb?

To tylko kilka zalet opakowań. Każda z nich finalnie może skutkować tym, że klienci chętniej sięgną po artykuły danego producenta. Jednak, decydując się na taką inwestycję, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii przed zakupem. Przede wszystkim – materiał, z którego wykonano pudełko reklamowe. Dostępne np. w naszej drukarni w Poznaniu pojemniki są produkowane z różnych typów tektury. Wpływa to na wytrzymałość, jak i estetykę kartonika.

Ponadto powinny one pasować rozmiarami i kształtem do produktu. Zbyt duże mogą powodować jego przemieszczanie się wewnątrz. Zbyt małe z kolei skutkują nierzadko uszkodzeniem i nie gwarantują stosownej ochrony. Zamawiając je, określasz również wygląd, w tym nadruki, grafiki etc. Powinny one być zgodne z filozofią Twojej firmy, aby tworzyć spójny wizerunek.

Zamów pudełko reklamowe w profesjonalnej drukarni w Poznaniu!

Wiedząc, jakie zalety mają pudełka reklamowe, a także jak je dobrać do swoich oczekiwań – wystarczy znaleźć tylko odpowiednią ofertę. Wybierając propozycje drukarni Betmor, stawiasz na współpracę ze sprawdzonymi specjalistami. Zadbamy o to, by opakowania były estetyczne, solidne i odpowiadały Twoim potrzebom. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązania.

Masz gotowy pomysł
lub potrzebujesz innego produktu?

Krzysztof dobierze dla Ciebie idealnie dopasowane rozwiązanie oraz przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę!

tel.: 733 779 778

  Zostaw swój numer telefonu, skontaktujemy
  się z Tobą w ciągu 24 godzin!  Opowiedz nam o swoim pomyśle!

  Zaproponujemy dla Ciebie najlepsze – czyli najlepiej dopasowane funkcjonalnie budżetowo rozwiązanie! Jak to zrobimy?

  1

  Opowiesz nam o swoim produkcie i potrzebach

  2

  Zaproponujemy rozwiązanie dopasowane do Ciebie

  3

  Nie masz projektu? Nie przejmuj się! Przygotujemy go dla Ciebie!

  4

  Wyprodukujemy oraz dostarczymy wydruki dla Ciebie

   Zostaw swój numer telefonu, skontaktujemy
   się z Tobą w ciągu 24 godzin!   Pytania
   i odpowiedzi

   Czy drukarnia Betmor to producent opakowań?

   Tak, Betmor to producent opakowań z tektury litej w gramaturach 250-400g/m2. Produkujemy opakowania w małych, średnich i dużych nakładach: od kilkuset sztuk dla partii próbnych czy serii limitowanych aż po masowe nakłady liczone w setkach tysięcy pudełek. Zajmujemy się również wykonywaniem nadruków na wyprodukowanym asortymencie. Doświadczeni pracownicy z naszej siedziby w Poznaniu zajmują się profesjonalnym doradzaniem i pomocą w przygotowaniu projektu.

   Czy drukarnia Betmor produkuje opakowania kratowe?

   Tak, produkujemy opakowania i pudełka z surowców typu Kraft, Twin-Kraft, Kraftliner. Ich zadaniem jest ochrona zawartości przed uszkodzeniem podczas transportu i przechowywania.

   Czy drukarnia Betmor produkuje opakowania spożywcze?

   Tak. Produkujemy również opakowania dla branży spożywczej. Duża różnorodność oferowanego asortymentu, wykorzystywanie wielu technologii oraz stosowanie surowców o różnych właściwościach umożliwiają tworzenie pudełek dostosowanych do zawartości.

   Druk katalogów, offset czy cyfra?

   W zależności od oczekiwanego przez Ciebie nakładu i efektu finalnego – dobierzemy odpowiednią technikę druku. Dla małych nakładów świetnie sprawdzi się druk techniką cyfrową na naszej nowoczesnej maszynie Ricoh 7200 w formacie SRA3. Dla dużych nakładów efektywnym sposobem drukuj jest druk offsetowy na maszynie Heidelberg SM74 w formatach do B2. Zgłoś się do nas, a doradzimy w kwestii wyboru technologii i starannie zrealizujemy twoje zamówienie.

   Na czym polega druk ekologiczny w drukarni Betmor?

   Druk ekologiczny to zarówno dobrze dobrany ekologiczny papier czy karton, ekologiczne farby jak i optymalizacja formatów i minimalizacja odpadów. Pomożemy Ci wydrukować materiały i opakowania w sposób przyjazny dla środowiska.

   Gdzie znajduje się drukarnia Betmor?

   Betmor to drukarnia zlokalizowana w Poznaniu. Nasza siedziba znajduje się przy ul. Chlebowej 16. Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

   dev